Ми зближуємо Україну з усім світом!                                                                           ua  ingiliz bayragi

КЛУБ МИСТЕЦТВА «ЕБРУ»

Не дивлячись на те, що немає точних даних про конкретне місце зародження Ебру, більшість дослідників сходяться в тому, що даний вид мистецтва стає відомий в місті під назвою Бухара (Туркменістан) і, поширившись по території Ірану, досягає кордонів Імперії Османа. З точки зору професіоналізму у виконанні робіт і прагненні до досконалості в даному мистецтві найцікавіші роботи з'являються вперше в м. Стамбулі. Високий рівень їх виконання легко прослідити в роботах турецьких майстрів того часу, що складають велику історичну спадщину культури Туреччини.

Вважається, що слово «Ебру» походить від персидського кореня “ebr”, що означає «хмара», «хмарний».  Також вважається, що ця  назва пов'язана ще і з тим, що малюнок, що з'явився на поверхні води від набризка фарб, після перенесення на папір, або який-небудь інший матеріал по контуру нагадує хмару.

Подальше поширення Ебру.

Подальша подорож Ебру пов'язана з дорогою Шовкового шляху. Проникнення даного мистецтва до Європи датується 15 століттям. Довгий час, подорожні і торговці, повертаючись на батьківщину, везли з собою із Стамбулу в свої землі безпосередньо малюнки Ебру і різні книги, прикрашені роботами турецьких майстрів в техніці Ебру. Протягом багатьох століть дані роботи були відомі в Європі як «турецький папір», який купували у турецьких майстрів з метою використання його виключно для прикраси  книг і як бланк для особливо важливих документів. Таке вживання робіт Ебру було обумовлене тим, що  кожна з них була унікальна і єдина у своєму роді, і будь-яка спроба підробки ставала відразу ж очевидна.

Сучасне мистецтво Ебру допомагає уникнути  монотонних буднів і дарує душевний спокій. Ви відкриваєте в собі нові грані, повністю занурюєтеся в глибину води і кольору і дістаєте можливість повного самовираження . З поверхні води покритої фарбою Ваші відчуття ллються на папір - це схоже на подорож в інший світ, в якому немає місця денним турботам.

Сучасне мистецтво Ебру.

Якщо поглянути на останні десятиліття історії Ебру, то можна відзначити, що цей вид мистецтва уникнув небезпеки свого зникнення.  Величезну роль в цьому відіграв розвиток засобів зв'язку, що дозволило більш активно спілкуватися майстрам Ебру із шанувальниками цього мистецтва. Важливою є і діяльність, направлена на ознайомлення різних категорій людей з Ебру і на розвиток інтересу і любові до даного виду мистецтва. З іншої точки зору, іншою причиною активного поширення Ебру став розвиток технології виробництва фарб і підвищення їх споживчої доступності.

Ебру і арт терапія


Мистецтво Ебру - це прекрасний спосіб зміцнення душевних сил, зняття щоденного стресу і напруги. Створення творів в техніці Ебру сприяє розкриттю творчого потенціалу людини в будь-якому віці.
Матеріали, що використовуються в техніці мистецтва Ебру, практично всі натуральні: вода, органічні фарбники, гілки троянд, загусник, бичача жовч, кінський волос.ebru2


Завдяки тісному зв'язку з природою заняття мистецтвом Ебру є заспокійливим і розслабляючим.


Вода в мистецтві Ебру знаходиться в постійному русі, який сприяє безперервним хитромудрим змінам фарб, відтінків і узорів. Спостереження і безпосередня участь в цьому процесі заспокоює розум людини, його тіло і відчуття, допомагає відвернутися від повсякденного клопоту.


Мистецтво Ебру - традиційне турецьке мистецтво.


Ебру - це загадковий і неповторний світ, створений плаваючими у воді фарбами, кожна з яких унікальна і не схожа на інші.


ebru3Мистецтво Ебру зробить Вас сильними, терплячими, спокійними і безтурботними.

Неможливо повністю керувати процесом створення Ебру.


Ебру спонукає кожного  з нас замислитися про те, що є велика сила в творчості, яка набагато значніше за силу волі людини. У натхненному злитті цих двох сил народжується витвір мистецтва.

More in this category: KЛУБ КАЛІГРАФІЇ »