28 травня 2021 року Міжнародний культурний центр «Сяйво» став місцем зустрічі поціновувачів вишуканого співочого мистецтва – корінних киян та гостей української столиці, які щиро люблять це місто. Остання неділя травня традиційно припадає на головне свято містян – День Києва, з нагоди якого центр «Сяйво» і вирішив зібрати друзів та колег на творчій вечір.

Захід вийшов далеко за межі звичайного зібрання однодумців: зіркою мистецької події став знаменитий український оперний співак Юрій Мамчук – справжній киянин і лауреат багатьох міжнародних музичних конкурсів, якого радо приймали не лише українські слухачі, а й вибаглива публіка інших країн Європи та Америки.

Разом зі своїм концертмейстером Олексієм Гелашвілі пан Юрій потішив аудиторію центру й онлайн-слухачів прекрасним сольним концертом, приуроченим до Дня Києва. У програмі бенефісу, модерованого головою правління «Сяйва» − професором Київського національного університету імені Тараса Шевченка паном Володимиром Сергійчуком, − пролунали близькі кожному українцеві народні пісні, душевні романси та оперні арії, що заворожували красою та силою голосу митця. Так, у стінах «Сяйва» було виконано такі композиції, як «Там, де Ятрань круто в’ється», «Казав мені батько», «Місяць на небі» та «Ніч яка, Господи, зоряна, ясная». Окрім того, гостям випала честь насолодитися звучанням та глибокою ліричністю українського романсу «Чорнії брови, карії очі», створеного на основі поезії «До карих очей» авторства відомого вітчизняного фольклориста, перекладача, педагога й досвідченого фахівця з української мови та літератури Костянтина Думитрашка.

На концерті Юрія Мамчука прозвучали пісні «Дивлюсь я на небо» на слова М. Петренка та музику Л. Александрової, «Пісня про рушник», натхненна лірикою А. Малишка та музикою П. Майбороди, «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», створена композитором А. Косом-Анатольським на слова І. Франка, «Над горою місяць повен» на слова С. Пушика-Чардаша та музику О. Білаша, «Два кольори» авторства поета Д. Павличка, покладена на музику О. Білаша, і, звичайно ж, хіт Д. Луценка «Києве мій», майстерно доповнений музикою І. Шамо. Саме ця композиція стала офіційною піснею столиці України.

Культурний захід відзначився іще однією важливою подією: почесну професійну нагороду отримав А. Чембержі – син видатного композитора, академіка і народного артиста України М. Чембержі.

Виступ Юрія Мамчука неможливо було б уявити без таких відомих музичних творів, як народна неаполітанська пісня «Санта Лючія», «Катарі» на слова італійського композитора С. Карділло та «Арія містера Ікса» з оперети «Принцеса цирку», натхненна лірикою І. Кальмана.

Повну відеоверсію сольного концерту українського маестро Юрія Мамчука можна подивитися на сторінці Міжнародного культурного центру «Сяйво» у «Facebook»у (https://bit.ly/3fVdudg) та на «YouTube»-каналі центру (https://bit.ly/3fTtAnM). Бажаємо приємного перегляду!