17 квітня 2021 року на Інтернет-платформі «Zoom» відбулась міжнародна конференція «Жінки. Багатонаціональний культурний діалог», організована Міжнародним культурним центром «Сяйво» та Міжфракційним депутатським об’єднанням Верховної Ради України «Платформа “Розвиток України”» за партнерської підтримки ГО «Жіноче об’єднання “Єдність”», Національної ради жінок України, Посольства Словаччини в Україні та МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі».

Захід модерувала натхненна Г. Козлова – помічник-консультант голови секретаріату МДО «Платформа “Розвиток України”», голова комітету «Сталий розвиток» Національної ради жінок України та громадської організації «Жіноче об’єднання “Єдність”». Інтернаціональну дискусію присвятили обговоренню широкого кола питань на чолі з роллю, яку жінки в еміграції відіграють у розвитку культури та мистецтва країн, в яких проживають. Учасники конференції розглянули такі проблеми, як вплив культурологічних стереотипів на творче життя у різних державах світу, внесок жіночої діаспори у музичну, поетичну та образотворчу культуру нерідних країн, проблеми адаптації і взаємодії емігрантів з іноземцями, діяльність організацій із надання допомоги жінкам, що змінили країну проживання, тощо.

Вітальні промови виголосили перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині і співзасновник «Сяйва» І. Турянський, голова Національної ради жінок України, віце-президент Європейського центру Міжнародної ради жінок, доктор медичних наук і професор Л. Порохняк-Гановська, голова МГО «Федерація жінок за мир в усьому світі» Т. Коцеба та почесний президент ГО «Інститут публічної та культурної дипломатії України», депутат Київської міської ради VII-го скликання І. Федоренко. Закцентувавши на ключовій ролі жінок в існуванні людської спільноти, пан Турянський зауважив, що на них покладено неймовірно велику відповідальність у різних сферах життя. Ігор Мефодійович, зокрема, підкреслив, що сьогодні жінки мають можливість реалізуватися майже в усіх видах діяльності, проте соціум і досі докладає значних зусиль, аби вони відчували себе по-справжньому рівними з чоловіками. Пані Людмила Порохняк-Гановська докладно і з щирою любов’ю розповіла про започатковані видатними жінками України волонтерські проекти та мистецькі ініціативи, а активна громадська діячка Тетяна Коцеба поділилася приємними спогадами про співпрацю з іноземними колегами у соціальній та мистецькій сферах, зосередившись на ролі культури як об’єднувального чинника у міжнародних союзах. Пані Тетяна не оминула увагою й ті разючі зміни, яких культура спілкування зазнала минулого року. Завершуючи вступну частину заходу, Ігор Федоренко надав культурі дуже влучне і точне визначення, назвавши її «місією Всевишнього, що несе добро і красу».

Зі змістовними доповідями виступили член Спілки письменників України, доктор філософських наук, професор, представниця Всесвітньої федерації поетів М. Препотенська («Мультипотенціальні жінки у міжнародній культурній взаємодії»), почесний член Спілки письменників Греції, журналістка, літераторка О. Терещенко («Різноманітність і єдність як основа діалогу культур»), українська поетеса, перекладачка, професор кафедри культурології факультету філософської освіти і науки НПУ ім. М. П. Драгоманова Є. Більченко («Еволюція фемінізму»), засновниця творчого об’єднання «Slavuta», керівниця спільноти «Gurmama», національний експерт проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних позначень в Україні» В. Бондаренко («Смак, який об’єднує»), гостя з-за кордону – громадська діячка із м. Нью-Делі (Індія) М. Шаран («Внесок жінок у розвиток суспільства. Мій досвід проживання в Україні у порівнянні з Індією»), громадська діячка (пров. Альберта, Канада) і студентка магістеріума Оттавського університету У. Собірова («Нова країна. Нове життя. Моя історія еміграції»), громадський діяч, підприємець, член правління МГО «Подвійна ідентичність та міжкультурне комунікування у шлюбі та суспільстві» А. Лесів («Особистий досвід міжнародного шлюбу: проблеми і перспективи»), амбасадорка, голова Комітету освітніх та наукових перспектив Жіночої ділової палати України Д. Мехедова («Соціально орієнтована складова розвитку жіночих ініціатив. Виклики та реалії»), заслужена артистка України, співзасновниця міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик, старший викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого І. Персанова («Міжнародний вокальний конкурс ім. Квітки Цісик»), громадська діячка і виконавчий директор ГО «Міжнародна школа рівних можливостей» І. Конченкова («Гендерний інтерактивний театр») і голова ГО «Фундація “Добра воля”» (м. Краків, Польща) А. Доброшевська («Мистецтво захищає, поєднує та надихає»).

Повну відеоверсію конференції можна подивитися на «YouTube»-каналі Міжнародного культурного центру «Сяйво» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=1CIbvJpfVYc.