НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКОГО ФОРУМУ
«МОЛОДІЖНИЙ ДАВОС»

Цього року за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Інституту модернізації змісту освіти МОН України Міжнародний культурний центр «Сяйво» вже кілька років поспіль виступає головним організатором науково-практичного заходу для студентства «Молодіжний Давос», що є адаптованою моделлю однойменного всесвітнього форуму. Студентський захід щорічно проводиться з метою підтримки обдарованої молоді, що опікується дослідженням питань міжнародних відносин, культури, політики, історії, соціології, екології, економіки та інших галузей знань, а також провадить практичну або експериментальну діяльність у цих сферах. Водночас форум покликаний надати підтримку організаціям змістовного дозвілля студентської молоді. Ключовими завданнями заходу є:

− підвищення рівня національно-патріотичної свідомості студентської молоді;

− формування в неї активної життєвої позиції шляхом її залучення до розв’язання проблем у сферах міжнародних взаємин, культури, політики, історії, соціології, екології та економіки;

  • відродження кращих традицій дослідництва у цих галузях;

− обмін досвідом щодо організації діяльності студентських і молодіжних об’єднань та закладів вищої освіти;

  • пошук нових форм та методів виховання юнацтва та молоді;
  • створення умов для розвитку та реалізації інтелектуального потенціалу юнацтва та студентської молоді.

ЗАГАЛЬНІ ПОЯСНЕННЯ. У 2021 році буде проведено студентський науково-інтелектуальний конкурс, що відбуватиметься у 3-х тематичних блоках, а саме: «Міжнародні відносини» (17 квітня 2021 року), «Соціологія» (24 квітня 2021 року), та «Культура» (15 травня 2021 року), після яких буде проведено фінальний (4-й) раунд       (22 травня 2021 року), тему котрого буде оголошено пізніше.

ОСНОВНОЮ МЕТОЮ проведення конкурсу є заохочення соціально активної молоді до здійснення науково-практичної та громадської діяльності в актуальних сферах суспільного життя, її залучення до вивчення, аналізу й пошуку дієвих шляхів розв’язання нагальних культурологічних, міжнародних та соціально-економічних проблем, а також підтримка інтелектуально-креативної ініціативності студентства як ключової тенденції сьогодення.

ФОРМАТ ЗАХОДУ. Студентський інтелектуальний конкурс у межах форуму «Молодіжний Давос» проводитиметься у 4 етапи, 3 з яких буде присвячено темам, зазначеним вище (1-й етап – тематичний блок «Міжнародні відносини»;                                        2-й етап – тематичний блок «Соціологія»; 3-й етап – тематичний блок «Культура»). Тему останнього, 4-го етапу, буде оголошено пізніше.

Для участі у кожному тематичному блоці буде сформовано по 3 команди (3 команди, що змагатимуться у категорії «Міжнародні відносини», 3 команди, які братимуть участь у конкурсі у категорії «Соціологія», та, відповідно, 3 команди, що боротимуться за першість у блоці «Культура»). Від одного вищого навчального закладу до участі у конкурсі може долучитися не більше 2-х команд. Кожна команда складатиметься з 3-х учасників, одного з яких буде обрано капітаном (за колегіальним рішенням конкурсантів).

Прийом заявок триватиме до 12 квітня 2021 року.

Змагання проводитимуться поетапно (графік: «Міжнародні відносини» −   17 квітня 2021 року; «Соціологія» 24 квітня 2021 року; «Культура»15 травня 2021 року; час – 13.00).

За результатами змагань у кожному тематичному блоці буде визначено команду-переможницю, яка отримає найбільшу сумарну кількість балів (детальну інформацію про критерії оцінювання та кількість балів, що нараховуватимуться за кожним із них, подано нижче). Логічним завершенням конкурсу слугуватиме 4-й, підсумковий етап (фінал), в якому зустрінуться переможці 3-х попередніх. Серед них буде проведено фінальний раунд (про тему й деталі буде повідомлено окремо), за підсумками якого буде визначено єдину команду-переможницю, яка отримає найвищі оцінки від членів компетентного журі та онлайн-аудиторії. Відбіркові тури (1 етап – 17 квітня 2021 року; 2 етап – 24 квітня 2021 року; 3 етап – 15 травня 2021 року) та фінальний раунд (22 травня 2021 року) інтелектуального конкурсу у межах «Молодіжного Давоса» здійснюватимуться в онлайн-форматі на Інтернет-платформі «Zoom».

СТРУКТУРА ЗАХОДУ. Кожен етап конкурсу (змагання у кожному тематичному блоці) триватиме 1,5–2 години. Для здійснення загального керівництва заходом буде обрано модератора. Програма заходу вибудовуватиметься у такий спосіб: на виступ кожної команди буде виділено по 30 хвилин, протягом яких учасникам необхідно:

1) презентувати обрану тему (проблему) у світовому масштабі (приблизно 10 хв.);

2) висвітлити її в українському контексті (приблизно 10 хв.);

3) висловити власні міркування щодо неї (приблизно 5 хв.);

4) запитання–відповіді (до 5 хв.).

Кожен з учасників команди відповідатиме за окрему частину роботи (1-й – за обґрунтування проблеми у всесвітньому вимірі, 2-й – за її поточний стан в Україні, а 3-й – за презентацію особистого бачення проблеми).

Відповіді на запитання присутніх зможуть надавати усі учасники команд (обрані колегіально / призначені капітаном). Отже, загальний час виступу кожної команди не повинен перевищувати 30 хвилин.

ДОПОМІЖНІ ЗАСОБИ, РЕКОМЕНДОВАНІ ДО ВИКОРИСТАННЯ УЧАСНИКАМИ КОНКУРСУ. Під час презентацій конкурсантам бажано послуговуватися мультимедійними технологіями (ноутбуками, проекторами, ілюстративними матеріалами, відео- та аудіоуривками тощо). Залучення технічних засобів та додаткових матеріалів впливатиме на загальне враження й оцінку виступів.

ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ. Виступи кожної команди оцінюватимуть члени професійного журі, до складу якого увійдуть 3 (може бути більше) експерти та фахівці з міжнародних відносин, культурології, екології та соціально-економічних питань. Їхню роботу координуватиме модератор. Виставлені ними бали становитимуть 75 % від загальної оцінки, отриманої кожною командою. Також по завершенню кожного етапу змагань на сторінці Міжнародного культурного центру «Сяйво» у соцмережі «Facebook» протягом тижня триватимуть глядацькі голосування за команди, які вже виступили в обраній тематичній категорії. Бали, набрані учасниками в результаті цього публічного голосування, складатимуть 25 % від їхньої загальної оцінки.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ВИСТУПІВ КОНКУРСАНТІВ ЧЛЕНАМИ ЖУРІ. Колегія журі оцінюватиме виступи команд-конкурсантів за:

  1. змістовими критеріями, що демонструватимуть, наскільки повно і цілісно команда розкрила й висвітлила проблему на усіх (світовому, регіональному та особистісному) рівнях (0–10 балів);
  2. структурними показниками, що передбачатимуть аналіз виступів команд-учасниць із погляду відповідності дібраного матеріалу сутності проблеми, особливостей оформлення презентацій, доречності і майстерності у залученні мультимедійних засобів тощо (0–10 балів);
  3. командними критеріями, з яких складатиметься загальне враження про якість і злагодженість роботи в командах, баланс у розподілі обов’язків між її учасниками, ступінь консолідації між ними тощо (0–10 балів);
  4. координаторськими показниками, що впливатимуть як на загальну оцінку роботи капітанів команд, так і на висновки щодо того, наскільки вправно і майстерно вони координували діяльність своїх команд, як врегульовували проблемні ситуації (за наявності) тощо (0–10 балів).

УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ. Для участі у конкурсі кандидатам необхідно до до 12 квітня 2021 р. заповнити анкету за посиланням, поданим нижче: https://forms.gle/xAoosegfwzxdA7mL8                                                                                      

Кандидати також мають підготувати мотиваційний лист, що долучатиметься до анкети (формат: 1 аркуш А4, Times New Roman, 14 шрифт). Мотиваційний лист слід оформлювати у «Google Forms» за посиланням https://forms.gle/xAoosegfwzxdA7mL8                                                                                      

ВІДБІР УЧАСНИКІВ. Відбір конкурсантів здійснюватиметься професійним журі шляхом детального вивчення анкет та мотиваційних листів кандидатів. Члени журі визначать 3 команди-переможниці відбіркових етапів, які змагатимуться за першість в обраних тематичних блоках.

Результати відбору учасників буде оголошено 14 квітня  2021 року (на сайті www.syaivo.org та на сторінках Міжнародного культурного центру «Сяйво» у соціальних мережах).

ГРАФІК І ТЕМИ КОЖНОГО З ЕТАПІВ ЗМАГАНЬ:

Блок 1 «Міжнародні відносини»17 квітня 2021 року (тема: «Роль демократичного керівництва у реалізації прав людини»).

Блок 2 «Соціологія»24 квітня 2021 року (тема: «Повага до прав людини як фундаментальна складова суспільного життя»).

Блок 3 «Культура»15 травня 2021 року (тема: «Багатство у розмаїтті: внесок недержавних організацій громадянського суспільства у культуру співіснування»).

Фінал22 травня 2021 року (в онлайн-форматі).

НАГОДИ УЧАСНИКАМ ТА ПЕРЕМОЖЦЯМ. Учасників команд-переможниць кожного з 3-х етапів буде відзначено пам’ятними сертифікатами і корисними подарунками. Усіх членів команди-тріумфаторки підсумкового туру конкурсу буде нагороджено цінними призами: учасники команди, що здобуде першість, отримають одноразову стипендію, конкурсантів, чия команда посяде друге місце, буде нагороджено бездротовими Bluetooth-навушниками, а учасники команди, яка стане третьою у загальному рейтингу, отримають фітнес-браслети.