24 листопада 2020 року з ініціативи Міжнародного культурного центру «Сяйво» та партнерів – Університету сучасних знань, Київського університету імені Бориса Грінченка (факультет права та міжнародних відносин) та Національного авіаційного університету (факультет міжнародних відносин), − було організовано онлайн-засідання круглого столу, темою якого став «Захист прав людини у сучасних умовах діджиталізації суспільства».

Основними проблемами, обговорюваними у межах заходу, були нагальні питання забезпечення прав людини у діджиталізованому середовищі, перспективи розвитку у непростих умовах, що склалися, пошук шляхів розв’язання актуальних проблем у цій сфері тощо.

Засідання майстерно модерувала пані Ірина Лесь – заступниця декану факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

Першим із вітальним словом до віртуальної аудиторії звернувся Володимир Сергійчук – доктор історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка і голова правління Міжнародного культурного центру «Сяйво». Висловивши захоплення живим інтересом молодого покоління до проблем сучасності, − адже більшість активних слухачів та учасників дискусії становили саме студенти, − пан Володимир побажав усім спікерам плідної роботи і досягнення результатів, що матимуть втілення на практиці.

Із привітанням на адресу колег і доповідачів виступила доктор юридичних наук, професор, проректор Університету сучасних знань Дарина Кушерець, яка зробила цікаві ремарки з приводу оцифрування суспільства та окремих нюансів захисту прав людини у діджиталізованому світі, а згодом представила разом із колегою – кандидатом економічних наук, доцентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка Мариною Хмарою, − спільну доповідь на тему «Трансформація діджитал-суспільства за допомогою штучного інтелекту».

До участі у дискусії долучилася і Марина Бессонова – кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету імені Бориса Грінченка. Пані Марина наголосила на важливості обговорюваних питань у контексті функціонування сучасного суспільства, а також закликала студентів до участі у полеміці.

Оригінальний виступ на злободенну тематику підготував Перший Надзвичайний та Повноважний Посол України у Туреччині, співзасновник Міжнародного культурного центру «Сяйво», член НСЖУ, член українського відділення Асоціації міжнародного права (Лондон) Ігор Турянський, який проаналізував ступінь дотримання прав людини в Україні на прикладі рішень Європейського суду з прав людини. Доповідь шановного пана посла викликала у студентів чимало запитань, відповіді на які їм пощастило отримати від визнаного експерта-практика.

Колективну доповідь на тему «Діджиталізація суспільства: нові виклики та можливості» презентували засновниця Міжнародного видання «BitukMedia» та Міжнародного агентства комунікацій «BitukAgency» Інна Битюк і кандидат наук із державного управління, завідувач кафедри загальноосвітніх дисциплін, гарант освітньо-професійної програми в Університеті сучасних знань Ганна Ярова. Виступ панні Інни та Ганни, здійснений у форматі презентації, надихнув студентську аудиторію та інших учасників онлайн-засідання до дискусії й глибшого дослідження окреслених питань.

Резюмуючи змістові аспекти доповідей учасників, пан Турянський поставив експертам слушне запитання щодо ролі та перспектив України у процесі діджиталізації, а саме – у розвиткові технологій штучного інтелекту.

Повну версію онлайн-конференції можна переглянути на «YouTube»-каналі Міжнародного культурного центру «Сяйво»: