29 жовтня 2020 року в стінах Міжнародного культурного центру «Сяйво» з успіхом пройшла церемонія нагородження тріумфаторів і номінантів Міжнародного фотоконкурсу «Ми – люди Землі», організованого названою установою за партнерської підтримки Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, Малої академії наук України, Всеукраїнської громадської організації «Let’s do it GREEN Ukraine» та «Project Central» (США). З огляду на карантин в офісі «Сяйва» були присутні лише організатори та почесні гості заходу, а зв’язок з учасниками встановлювався через онлайн-платформу «Zoom»: у форматі відеоконференції юні таланти презентували свої роботи, ділилися враженнями від конкурсу і висловлювали слова вдячності ініціаторам творчого проекту.

Конкурс, покликаний сприяти формуванню еко-культури у світової спільноти, надає дітям, молоді та юнацтву можливість голосно заявити про нагальні екологічні проблеми мовою фотомистецтва. Ключовою метою проекту зі збереження довкілля й Усесвіту є подарувати молодому поколінню шанс реалізувати свій творчий потенціал, водночас піднімаючи вкрай важливі питання.

Модератором заходу виступила Галина Коломоєць – науковий співробітник відділу цифрової освіти та ІКТ Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Висловивши щиру подяку організаторам та учасникам фотоконкурсу, і, зокрема, Інні Канюці – представниці Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, яка протягом року плідно працювала над створенням концепції проекту та її втіленням у життя, пані Галина навела статистичні відомості цьогорічних змагань, відповідно до яких до всесвітньої феєрії долучилися 623 учасники з різних вікових груп.

Урочистий захід ознаменувався іще одним вступним словом, виголошеним Оксаною Коваленко – провідним спеціалістом Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України. Відзначаючи величезну працю організаторів і партнерів, які доклали неабияких зусиль, аби влаштувати й гідно провести фотоконкурс у таких непростих умовах, пані Оксана іще раз засвідчила підтримку такої ініціативи з боку міністерства. Пані Коваленко підкреслила, що участь у таких творчих змаганнях іноді стає важливішою за перемогу, адже саме вона надає митцям-початківцям можливість публічно продемонструвати свій талант і небайдуже ставлення до екології.

Вітальну промову презентував і голова правління Міжнародного культурного центру «Сяйво» професор Володимир Сергійчук. Передаючи вітання учасникам конкурсу, Володимир Іванович закцентував увагу на головному − на тій первозданній красі, творцем якої є природа. Саме її можна за правом вважати основною натхненницею фотоконкурсу, адже її бездоганність допомогла конкурсантам увіковічити моменти гармонії і досконалості, які не здатна створити рука людини.

Перед аудиторією виступив і пан Євген Баженков – в. о. директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Пан Євген адресував конкурсантам й організаторам слова моральної підтримки у зв’язку з нестандартною ситуацією у нашій країні та світі, побажавши усім успіхів у реалізації подальших творчих задумів.

Приємним сюрпризом стала поява першого Надзвичайного та Повноважного Посла України у Туреччині і співзасновника Міжнародного культурного центру «Сяйво» Ігоря Турянського. Пан Ігор зауважив, що попри доволі складні обставини, спричинені пандемією, центр і партнери зробили усе можливе, аби все ж таки організувати фотоконкурс, який вже набув статусу щорічного. Як і колеги, пан Турянський відмітив, якою гарною є наша природа саме зараз, восени. Пан посол говорив, зокрема, про тонкощі фотомистецтва, підвладні не лише професіоналам, а й тим любителям, які мають хист зупиняти час на світлинах. Ігор Мефодійович наголосив на значущості захоплень і хобі для кожної людини, чим би вона не займалася професійно, − і з цією тезою важко сперечатися. Виступ пана Ігоря послугував своєрідним нагадуванням про важливість творчості у нашому житті, яка має цілющі властивості, а надто – у часи економічної і моральної нестабільності.

Нагадаємо, що переможців і номінантів Міжнародного фотоконкурсу «Ми – люди Землі» відзначено почесними сертифікатами та цінними подарунками – планшетами, бездротовими навушниками та фітнес-годинниками. Завдяки сучасним технологіям роботи тріумфаторів та призерів можна побачити у віртуальному музеї, створеному за підтримки Малої академії наук України.

Повну версію церемонії нагородження переможців Міжнародного фотоконкурсу «Ми – люди Землі» можна переглянути у «YouTube»і за посиланням.