ЗМІ ЯК РУШІЙНА СИЛА ДЕМОКРАТІЇ

3 червня 2020 року на Інтернет-платформі «ZOOM» відбувся Міжнародний круглий стіл на тему «ЗМІ, що виступають за демократію і захист прав людини». Захід для представників мас-медіа організували Міжнародний культурний центр «Сяйво», Інститут журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, «Дунайський інститут діалогу» (Dunaj Instytut Dialogu), організація «DIALOG.NAMS», Міжнародна платформа із налагодження діалогу «VIRTUE», Діалогова платформа «MOZAIKY» та Академія культури «BALTURKA».

До дискусії, присвяченої ставленню до журналістів у сучасному світі, їхній ролі у процесі становлення демократії та перспективі вільно висловлювати свої думки, приєдналися доповідачі з України, Польщі, Естонії, Латвії, Литви, Туреччини та інших країн світу.

Найактивнішими учасниками конференції, модерованої головою Клубу прес-репортерів Литви Й. Стаселісом, стали віце-президент Національної ради Латвії з питань електронних медіа проф. А. Дімантс, виконавчий директор Українського інституту медіа та комунікацій Д. Дуцик, голова Спілки журналістів Республіки Литви Д. Радзевічус, турецький журналіст Л. Кенез, який обіймає посаду генерального секретаря Стокгольмського центру свободи (Швеція), доцент університету «Vistula» (Польща, Варшава) П. Кошчінський, естонський журналіст Х. Х. Люк, що є засновником і власником медіахолдингу «Express Group», а також доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка О. Джолос.

Окресливши ситуацію та умови, в яких журналісти у їхніх державах здійснюють свою професійну діяльність, доповідачі поділилися власними баченнями основних проблем у сфері ЗМІ і запропонували можливі шляхи їхнього розв’язання.

ак, у ході дискусії спікери торкалися питань свободи журналістів, говорили про порушення їхніх прав і ті наслідки, до яких вони призводять, ділилися інформацією про вдалі і не дуже реформи та ініціативи у сфері медіа, висвітлювали питання несправедливого поводження з журналістами (зокрема, у Туреччині, де ситуація є особливо гострою), звертали увагу на труднощі з фінансуванням і нерівність умов конкуренції між державними та приватними ЗМІ, акцентували на засиллі неправдивої інформації та відвертої пропаганди у багатьох друкованих, візуальних та аудіоресурсах і т. д.

іртуальна зустріч експертів із різних держав вилилася у вкрай жваву бесіду, адже проблема антидемократичного ставлення до медіа, на жаль, і досі залишається актуальною.Захід, присвячений такій злободенній темі, надав журналістам можливість голосно заявити про труднощі, з якими вони змушені боротися чи не щодня.