Сьогодні, 17 квітня 2020 року, Міжнародний культурний центр «Сяйво» спільно з українською філією Міжнародної асоціації студентів політичної науки (МАСПН) організував першу онлайн-конференцію, в межах якої відбулася розгорнута бесіда на топову тему сьогодення. Дискусія розгорталася переважно навколо найімовірніших економічних та політичних наслідків пандемії COVID-19 для України та всього світу. За умов тотальної діджиталізації та вимушеної ізоляції ентузіасти центру й названої партнерської організації знайшли оптимальний спосіб здійснення заходу, скориставшись популярним відеосервісом «Zoom».

До участі у нараді, що проходила у форматі коротких доповідей, супроводжуваних питаннями та відповідями, долучилися чинний президент МАСПН (Україна) Олексій Ткаченко, колишній голова студентської асоціації, а нині кандидат політичних наук, асистент кафедри політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослав Телешун, кандидат філософських наук, асистент кафедри української філософії і культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка Вікторія Омельченко, кандидат педагогічних наук, заступник завідувача кафедри маркетингу та поведінкової економіки університету «КРОК» Андрій Хорошенюк, менеджер зі зв’язків із громадськістю Міжнародного культурного центру «Сяйво» Серкан Огузхан, а також студенти-політологи згаданого вище КНУ імені Тараса Шевченка.

Онлайн-конференція видалася не лише злагодженою, а й плідною з погляду висловлених позицій. Так, аналізуючи нестандартну ситуацію, в якій опинилася не тільки Україна, а й увесь світ, молоді експерти торкнулися широкого кола глобальних питань, а саме: особливостей існування людства в епоху симулякрів, основних та менш очевидних факторів, що впливають на динаміку поширення вірусів і, зокрема, коронавірусу, проблеми глобального потепління як одного із можливих тригерів пандемії, спроможності системи охорони здоров’я протистояти цим викликам, ключових завдань і ступеня ефективності превентивних заходів, що вживаються в Україні та інших державах світу для боротьби з розповсюдженням недуги, очікуваних наслідків економічної, соціальної та екологічної кризи, спричиненої епідемією, тощо.

Компетентні учасники відеозустрічі висловили чимало слушних думок і зауважень щодо подальшого розвитку подій та перспектив виходу зі стагнації. Так, пан Ярослав, наприклад, закцентував на хибності версії, згідно з якою віруси покликані знищити людство; аргументуючи свою позицію, фахівець-політолог підкреслив, що вони теж є живими організмами, тому їхньою першочерговою метою залишається виживання. Наголошуючи на тому, що еволюція не стоїть на місці, молодий учений зауважив, що повністю вивчити алгоритм формування й поширення вірусів неможливо, однак, на його переконання, сучасний світ в силах з ними упоратися, про що свідчить багатолітній епідеміологічний досвід усього людства.

Залучені до дискусії дослідники також підняли суто економічні питання, як-от вплив пандемії на показники ВВП держав світу і, зокрема, України. Окрім того, представники різних наукових галузей подискутували на тему характеру карантинних заходів в Україні та інших куточках земної кулі, проаналізували ступінь їхньої своєчасності і дієвості, резюмували ті виклики, з якими уже стикнулася і стикатиметься наша планета, а також сформулювали власні гіпотези щодо сценаріїв розвитку та небажаних наслідків цієї непростої ситуації.

З огляду на неординарність умов, в яких опинилася людина ХХІ-го століття, експерти озвучили як оптимістичні сподівання, так і імовірні негативні ефекти тимчасового занепаду, але, попри всі сумніви і побоювання, зійшлися на думці про те, що врешті-решт і цю кризу буде подолано, а наданий всесвітом урок – засвоєно.