24 жовтня 2019 року Міжнародний культурний центр «Сяйво» знову відчинив свої двері численним гостям, що долучилися до участі у круглому столі, лейтмотивом якого стала «Формула Штайнмайера як можливість ефективного врегулювання військового конфлікту».

          Відкриваючи засідання, голова правління «Сяйва» професор В. І. Сергійчук наголосив на важливості звернення до історичних фактів під час аналізу будь-яких подій, і, зокрема, тих, які було обрано основною проблематикою заходу. Наводячи приклади з власного науково-дипломатичного досвіду, пан Володимир закцентував увагу на певній циклічності історичних процесів, а також зауважив, що між ними можна встановити не завжди очевидну на перший погляд закономірність. Висловивши втіху з приводу присутності такої кількості небайдужої молоді, пан Сергійчук побажав учасникам засідання плідної роботи.

          Пані Дар’я, студентка 3-го курсу факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка, що виступила модератором круглого столу, коротко ознайомила гостей з основними напрямами діяльності «Сяйва», після чого запросила до слова одного з ключових спікерів вечірньої програми − першого Надзвичайного та Повноважного Посла України в Туреччині і співзасновника «Сяйва» І. М. Турянського. Розмірковуючи над так званою «формулою Штайнмайера», Ігор Мефодійович зупинився на такому вагомому аспекті, як неоднозначне тлумачення тих чи інших термінів. Український дипломат нагадав, зокрема, про необхідність комплексного підходу до вивчення історичних подій, який передбачає врахування обставин, контексту та інших суттєвих факторів. Аналізуючи розповсюджену сьогодні проблему нерелевантності інформації, пан Турянський закликав завжди «просіювати» усі відомості через своєрідні сита, що дозволить віднайти істину. Почесний співзасновник «Сяйва» проілюстрував цей постулат прикладами трактування формули Штайнмайера з преси, демонструючи слухачам методи, до яких вдаються засоби масової інформації, аби увести громадськість в оману.

Наступним ритором став декан факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор наук із державного управління, професор І. А. Грицяк. Пан Грицяк поділився цікавими спостереженнями щодо концепції «исторической России», яка прийшла на зміну так званому «русскому миру». Поважний спікер висловив занепокоєння з приводу поширення цього тренду, а також принагідно згадав один з останніх прогнозів ЦРУ на кілька наступних сторічь, відповідно до якого Україна перебуватиме у стані конфронтації з Росією аж до середини XXI-го століття. У цьому контексті пан Грицяк зазначив, що українцям варто не втрачати пильності, враховуючи взаємини із найближчим сусідом. Професор аргументував це припущенням про те, що сусідня держава прагне встановити свою владу не лише на сході нашої країни, а й в усіх інших областях. Пан Грицяк також прокоментував деякі виступи відомих українських політиків у світлі обговорюваної проблеми.

Попри всю складність поточної ситуації в Україні, спікер висловив надію на те, що нашій держави вдасться подолати усі труднощі, зазначивши, проте, що цей процес буде тривалим.

Завершальним етапом засідання стала коротка бесіда спікерів зі студентською аудиторією у форматі «питання–відповідь».

Незважаючи на всю серйозність обговорюваної теми, просвітницький захід завершився вкрай оптимістично: Міжнародний культурний центр «Сяйво» організував для гостей і доповідачів смачний неформальний фуршет.