Міжнародний культурний центр «Сяйво» кілька років поспіль виступає головним організатором науково-практичного заходу для студентства «Молодіжний Давос», що є адаптованою моделлю однойменного всесвітнього форуму. Студентський захід щорічно проводиться з метою підтримки обдарованої молоді, що опікується дослідженням питань культури, політики, історії, соціології, екології, економіки та інших галузей знань, а також провадить практичну або експериментальну діяльність у цих сферах. Водночас форум покликаний надати підтримку організаціям змістовного дозвілля студентської молоді. Ключовими завданнями заходу є:

− підвищення рівня національно-патріотичної свідомості студентської молоді;

− формування в неї активної життєвої позиції шляхом її залучення до розв’язання проблем у сферах культури, політики, історії, соціології, екології та економіки;

−  відродження кращих традицій дослідництва у цих галузях;

− обмін досвідом щодо організації діяльності студентських і молодіжних об’єднань та закладів вищої освіти;

−  пошук нових форм та методів виховання юнацтва та молоді;

−  створення умов для розвитку та реалізації інтелектуального потенціалу юнацтва та студентської молоді.

ЗАГАЛЬНІ ПОЯСНЕННЯ. У 2019–2020 рр. у межах форуму і за підтримки кафедри психології особистості та соціальних практик Інституту людини КУБГ буде проведено студентський науково-інтелектуальний конкурс, що відбуватиметься у 4-х тематичних блоках, а саме: «Соціально-екологічна проблематика» (02.12.2019 р.), «Соціально-культурна проблематика» (10.12.2019 р.), «Соціально-економічна проблематика» (17.12.2019 р.) та фінальний (4-й) раунд, тему котрого буде оголошено пізніше.

ОСНОВНОЮ МЕТОЮ проведення конкурсу є заохочення соціально активної молоді до здійснення науково-практичної та громадської діяльності в актуальних сферах суспільного життя, її залучення до вивчення, аналізу й пошуку дієвих шляхів розв’язання нагальних культурологічних, екологічних та соціально-економічних проблем, а також підтримка інтелектуально-креативної ініціативності студентства як ключової тенденції сьогодення.

ФОРМАТ ЗАХОДУ. Студентський інтелектуальний конкурс у межах форуму «Молодіжний Давос» проводитиметься у 4 етапи, 3 із яких буде присвячено темам, зазначеним вище (1-й етап – тематичний блок «Соціально-екологічна проблематика»; 2-й етап – «Соціально-культурна проблематика»; 3-й етап – «Соціально-економічна проблематика»). Тему останнього, 4-го етапу, буде оголошено пізніше. Для участі у кожному тематичному блоці буде сформовано по 3 команди (3 команди, що змагатимуться у категорії «Соціально-екологічна проблематика», 3 команди, які братимуть участь у конкурсі у категорії «Соціально-культурна проблематика», та, відповідно, 3 команди, що боротимуться за першість у блоці «Соціально-економічна проблематика»). Кожна команда складатиметься з 3-х учасників, одного з яких буде обрано капітаном (за колегіальним рішенням конкурсантів). Змагання проводитимуться поетапно (графік: «Соціально-економічна проблематика» − 02.12.2019 р.; «Соціально-культурна проблематика» − 10.12.2019 р.; «Соціально-економічна проблематика» − 17.12.2019 р.; час – 18:00). За результатами змагань у кожному тематичному блоці буде визначено команду-переможницю, яка отримає найбільшу сумарну кількість балів (детальну інформацію про критерії оцінювання та кількість балів, що нараховуватимуться за кожним із них, подано нижче). Логічним завершенням конкурсу слугуватиме 4-й, підсумковий етап (фінал), в якому зустрінуться переможці 3-х попередніх. Серед них буде проведено фінальний раунд (про тему й деталі буде повідомлено окремо), за підсумками якого буде визначено єдину команду-переможницю, яка отримає найвищі оцінки від членів компетентного журі. Фінальний тур інтелектуального конкурсу у межах «Молодіжного Давоса» відбудеться у Києві у лютому 2020 року (місце: Міжнародний культурний центр «Сяйво», вул. Саксаганського, 3, 3-й поверх).

СТРУКТУРА ЗАХОДУ. Кожен етап конкурсу (змагання у кожному тематичному блоці) триватиме 1,5–2 години. Для здійснення загального керівництва заходом буде обрано модератора. Програма заходу вибудовуватиметься у такий спосіб, що на виступ кожної команди буде виділено по 30 хвилин, протягом яких учасникам необхідно:

1) презентувати обрану тему (проблему) у світовому масштабі (приблизно 10 хв.);

2) висвітлити її в українському контексті (приблизно 10 хв.);

3) висловити власні міркування щодо неї (приблизно 5 хв.);

4) запитання–відповіді (до 5 хв.).

Кожен з учасників команди відповідатиме за окрему частину роботи (1-й – за обґрунтування проблеми у всесвітньому вимірі, 2-й – за її поточний стан в Україні, а 3-й – за презентацію особистого бачення проблеми).

Відповіді на запитання присутніх зможуть надавати усі учасники команд (обрані колегіально / призначені капітаном). Отже, загальний час виступу кожної команди не повинен перевищувати 30 хвилин.

ДОПОМІЖНІ ЗАСОБИ, РЕКОМЕНДОВАНІ ДО ВИКОРИСТАННЯ УЧАСНИКАМИ КОНКУРСУ. Під час презентацій конкурсантам бажано послуговуватися мультимедійними технологіями (ноутбуками, проекторами, ілюстративними матеріалами, відео- та аудіоуривками тощо). Залучення технічних засобів та додаткових матеріалів впливатиме на загальне враження й оцінку виступів.

ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ. Виступи кожної команди оцінюватимуть члени професійного журі, до складу якого увійдуть експерти і фахівці з культурології, екології та соціально-економічних питань.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ВИСТУПІВ КОНКУРСАНТІВ. Колегія журі оцінюватиме виступи команд-конкурсантів за:

  1. змістовими критеріями, що демонструватимуть, наскільки повно і цілісно команда розкрила й висвітлила проблему на усіх (світовому, регіональному та особистісному) рівнях (0–10 балів);
  2. структурними показниками, що передбачатимуть аналіз виступів команд-учасниць із погляду відповідності дібраного матеріалу сутності проблеми, особливостей оформлення презентацій, доречності і майстерності у залученні мультимедійних засобів тощо (0–10 балів);
  3. командними критеріями, з яких складатиметься загальне враження про якість і злагодженість роботи в командах, баланс у розподілі обов’язків між її учасниками, ступінь консолідації між ними тощо (0–10 балів);
  4. координаторськими показниками, що впливатимуть як на загальну оцінку роботи капітанів команд, так і на висновки щодо того, наскільки вправно і майстерно вони координували діяльність своїх команд, як врегульовували проблемні ситуації (за наявності) тощо (0–10 балів).

УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ. Для участі у конкурсі кандидатам необхідно до 26.11.2019 р. заповнити анкету за посиланням, поданим нижче:   

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJOzihQHId17jcj6qXmIx7zkMYgUpW1VyuzvsJO8xlHusWnA/viewform?vc=0&c=0&w=1

Кандидати також мають підготувати мотиваційний лист, що долучатиметься до анкети (формат: 1 аркуш А4, TimesNewRoman, 14 шрифт).

ВІДБІР УЧАСНИКІВ. Відбір конкурсантів здійснюватиметься професійним журі шляхом детального вивчення анкет та мотиваційних листів кандидатів.

Результати відбору учасників буде оголошено 29 листопада 2019 р. (на сайті www.syaivo.org).

ОГОЛОШЕННЯ ТЕМ КОЖНОГО З ЕТАПІВ ЗМАГАНЬ.Теми кожного з етапів змагань повідомлятимуться на сайті www.syaivo.org (тема першого етапу – див. нижче).

Графік, за яким відбуватимуться конкурсні змагання:

Блок 1 «Соціально-екологічна проблематика» − 02.11.2019 р. (тема: «Глобальне потепління: загроза світового масштабу або найбільший міф ХХІ-го століття?»).

Блок 2 «Соціально-культурна проблематика» − 10.12.2019 р. (тема: «Віртуалізація культури в добу інтернет-технологій: загрози і перспективи»).

Блок 3 «Соціально-економічна проблематика» − 17.12.2019 р.

Фінал – точну дату буде оголошено пізніше на сайті www.syaivo.org (після проведення 3-х відбіркових раундів; лютий 2020 року).

НАГОДИ УЧАСНИКАМ ТА ПЕРЕМОЖЦЯМ. Учасників команд-переможниць кожного з 3-х етапів буде відзначено пам’ятними сертифікатами і корисними подарунками. Усіх членів команди-тріумфаторки підсумкового туру конкурсу буде нагороджено цінними призами (учасники команди, що здобуде першість, отримають cмартфони). Конкурсантів, чия команда посяде друге місце, буде нагороджено подарунковими сертифікатами, а учасники команди, яка стане третьою у загальному рейтингу, отримають можливість весело і яскраво провести своє дозвілля.