13 березня 2020 року до офісу Міжнародного культурного центру «Сяйво» завітали колеги й поціновувачі наукової спадщини його голови –завідувача кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка професора Володимира Івановича Сергійчука, який у той день презентував свою нову працю і приймав щирі побажання друзів і партнерів з нагоди свого 70-річного ювілею. Володимир Іванович, який давно посів чинне місце серед сучасних українських істориків, здійснив неоціненний внесок у вивчення так званих білих плям вітчизняної історії, знайомлячи читачів з іменами українців, що запам’яталися своїми масштабними здобутками. Саме про це промовисто свідчить солідна бібліографія науковця.

На урочистому заході у стінах «Сяйва» зібралися представники широкої громадськості, з вуст яких лунали численні вітання на адресу пана Володимира. Вшанувати заслуги ювіляра перед Україною і ознайомитися з його новою працею завітали знані українські вчені, дипломати, журналісти і громадські діячі. Найточніше і найвлучніше узагальнити добрі й справедливі слова колег вдалося завідувачу кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрію Бондарю. «Українській історичній науці пощастило, що є дослідник Володимир Сергійчук! Українській освіті пощастило, що є педагог Володимир Сергійчук! Україні пощастило, що є українець, науковець, педагог і журналіст Володимир Сергійчук!», − слушно зауважив колега Володимира Івановича за журналістським цехом.

«Його праці – дослідження і публіцистика – суспільне, наукове явище, справили і продовжують справляти вплив на процеси самоусвідомлення і самоствердження українців, процеси державотворення. Він один з перших, хто почав повертати сучасним Україні і українцям правду про їхню історію, про добу козаччини, голодомори, про українські символи – жовто-синій прапор і тризуб. У моїй бібліотеці одне з таких видань переддня Незалежності – про українську символіку. Його, те видання, активно використовували у пропагуванні ідей самостійності України…», − додав пан Бондар.

У програмі святкової зустрічі також було презентовано фільм, приурочений до 70-річчя пана Володимира, який створив відомий метробудівець і земляк ювіляра Анатолій Богуш.

Наприкінці заходу на усіх гостей чекав приємний фуршет з апетитними закусками і вишуканими солодощами.