Українсько-турецький культурний центр «Сяйво» вже понад рік активно виступає організатором заходів, присвячених важливим історичним подіям, зокрема, − 100-річчю Української національної революції. Так, минулого року у стінах «Сяйва» було проведено засідання круглого столу, присвячені, 100-літній річниці 14 пунктів президента США Вудро Вільсона про право націй на самовизначення, а також 100-річчю з’їзду народів Росії, що відбувся у Києві у вересні 1917 року. До участі у названих заходах долучилися народні депутати України, а також відомі громадсько-політичні діячі.

Відзначаючи 100-річчя визнання Української Народної Республіки, 12 лютого 2018 року Українсько-турецький центр «Сяйво» організував в «Укрінформі» спеціальну прес-конференцію, в межах якої було представлено наукові дослідження, присвячені подіям Української національної революції 1917–1921 років, у тому числі й українсько-турецьким зв’язкам. Спікери зазначили, що сто років тому, після проголошення Четвертим Універсалом Центральної Радою незалежності УНР, на мирних переговорах у Бресті Центральні держави – Німеччина, Австро-Угорщина, Болгарія й Туреччина − 9 лютого 1918 року визнали Українську Народну Республіку незалежною і самостійною державою. Було також згадано Українсько-турецький договір про дружбу і співробітництво, підписаний у Бресті 12 лютого 1918 року на знак продовження розпочатої акції.

Під час прес-конференції представникам засобів масової інформації передали книги професора Володимира Сергійчука «Відродження українства. 1914–1922», «Неусвідомлення України. Ставлення світу до Української державності: погляд у 1917–1921 роки з аналізом сьогодення» і «На межі двох світів. Українсько-турецькі відносини в середині ХVІ–на початку ХХІ ст.» (спільно з Богданом Сергійчуком).

У прес-конференції взяли участь і виступили перед журналістами Герой України поет Іван Драч, перший Посол України в Туреччині (1992–1997 рр.) Ігор Турянський, Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Валерій Жовтенко, декан факультету політології та права Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова професор Богдан Андрусишин, науковці та представники громадськості.