3 березня 2020 року у стінах Міжнародного культурного центру «Сяйво» зібралося чимало гостей, адже цей весняний день запам’ятався урочистою церемонією нагородження переможців та призерів студентського інтелектуального конкурсу у межах науково-просвітницького форуму «Молодіжний Давос».

Проекти, представлені конкурсантами на змаганнях, оцінювалися членами професійного журі В. Ващенко (Київський національний торговельно-економічний університет), В. Омельченко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та О. Каролоп (Київський національний університет культури і мистецтв), а також однодумцями учасників, що віддавали свої голоси за улюблені команди у межах онлайн-голосувань на веб-сторінці Міжнародного культурного центру «Сяйво».

Ведучими заключного етапу «Молодіжного Давосу» стали кандидат політичних наук Я. Телешун і координатор конкурсу від Київського університету імені Бориса Грінченка кандидат психологічних наук І. Канюка.

вої вітання учасникам і номінантам висловили шановані гості, серед яких були присутні голова правління Міжнародного культурного центру «Сяйво» професор В. Сергійчук, перший Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині і співзасновник центру І. Турянський, а також заслужений журналіст України Д. Дуцик. Поважні спікери поділилися спогадами з професійної практики, а також дали молодим ученим добрі напуття. Так, удавшись до влучної метафори, пан Сергійчук нарік студентський конкурс «Гуманітарним Давосом», закликавши соціально активну молодь до результативної участі у розв’язанні ключових економічних, суспільних і культурологічних проблем. Видатний український дипломат І. Турянський підтримав позицію колеги, наголосивши на важливості функцій, покладених на «Молодіжний Давос», що є адаптованою моделлю Всесвітнього економічного форуму, який, на переконання пана посла, дедалі менше виправдовує своє справжнє призначення. Логічним доповненням концепції старших колег став виступ пані Д. Дуцик, яка щиро розповіла про ті труднощі, з якими довелося стикнутися на початку журналістської кар’єри, після чого дала новоспеченим дослідникам низку цінних життєвих порад. Основний акцент у її промові було зроблено на необхідності професійного і відповідального ставлення до виконуваної роботи.

Учасники «Молодіжного Давосу» теж виявили бажання віддячити організаторам і наставникам за підтримку і нові можливості, забезпечені їм студентським форумом.

Апогеєм заходу стало оголошення тріумфатора інтелектуального конкурсу, яким стала команда «Месники науки» з Київського національного університету культури і мистецтв. Почесне друге місце дісталося «Фургонові з оркестром» від Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а увінчали трійку кращих «Екодіви» з Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

На адресу переможців та учасників конкурсу пролунали вітання керівниці проекту І. Канюки, членів журі В. Ващенко, В. Омельченко та О. Каролоп. Усі експерти зійшлися на тому, що дорогу в науці слід надавати молоді, яка є запорукою нестандартного і зрештою успішного врегулювання складних ситуацій.

Номінанти і тріумфатори «Молодіжного Давосу» отримали від організаторів почесні сертифікати та корисні призи. У святковий вечір усіх гостей заходу частували різноманітними ласощами.

Щиро вітаємо найкращих із перемогою!