Учора, 27 лютого 2020 року, у головному корпусі Київського університету імені Бориса Грінченка пройшов заключний етап серії інтелектуальних змагань у межах студентського конкурсу «Молодіжний Давос», що став результатом плідної співпраці Міжнародного культурного центру «Сяйво» з Інститутом людини названого освітнього закладу.

Команди-учасниці вирішальної битви виборювали право змагатися за першість у 3-х попередніх етапах, за результатами яких фіналістами стали представники Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова «Екодіви», делегати від Київського національного університету культури і мистецтв «Месники науки», а також загін студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Фургон з оркестром». Честь модерувати заключний раунд змагань випала представниці Національного авіаційного університету.

Нагадаємо, що виступи конкурсантів оцінювали не лише незмінні члени компетентного журі – В. Ващенко (Київський національний торговельно-економічний університет), В. Омельченко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та О. Каралоп (Київський національний університет культури і мистецтв), − а й прихильники таланту молодих учених, які після кожного етапу протягом тижня голосували за своїх фаворитів на Інтернет-сторінці Міжнародного культурного центру «Сяйво».

Команди, що дійшли до фіналу, отримали непросте завдання, втілене ними в остаточних проектах-презентаціях: так, учасники «Молодіжного Давосу» детально проаналізували 50-е ювілейне засідання Всесвітнього економічного форуму у Швейцарії, представивши на суд журі та присутніх спільне резюме щодо ключових тем, обговорюваних на зустрічі на вищому рівні. Новоспечені науковці також підготували відеосюжети з уривками виступів фахівців-економістів, які надали оцінки думкам експертів щодо піднятих питань, після чого доповнили їх власними міркуваннями із досліджуваних проблем. Натхненні студенти наводили аргументи на користь ефективності та впливу названого економічного форуму на зміни у світовому масштабі. Але цим конкурсанти не обмежилися: завзяті дослідники відзняли відеоролики, за допомогою яких прагнули дати відповіді на такі запитання, як «Що молодь мого університету знає про Всесвітній економічний форум у Давосі?» та «Якою суспільною проблематикою молодь переймається найбільше?». Окрім того, учасники розробили й презентували міні-проекти на соціально-економічну, екологічну та культурну тематики, пропонуючи цілісні й утілювані суспільні ініціативи із зазначенням мети, актуальності, завдань та основних етапів їх виконання, цільової аудиторії, терміну реалізації, відповідальних осіб, залучених ресурсів та основних ризиків і очікувань від проекту.

Отже, до визначення тріумфаторів інтелектуальної битви залишилося зовсім небагато, і їхні імена стануть відомі вже наступного тижня, 3 березня 2020 року!