Представники Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» і Міжнародної школи «Меридіан», а також пересічні українські громадяни привітали біженців зі святом Курбан-Байрам, надавши їм таку актуальну зараз допомогу. 

В історичному центрі української столиці, де функціонує Соціальна служба у справах молоді і сім’ї Подільського району при Київській міській державній адміністрації, родинам переселенців з буремного сходу України було вручено традиційні подарункові набори з нагоди названого свята. Інформацію про надану допомогу, для отримання якої біженцям необхідно було пред’явити паспорт і підписатися, зафіксовано в офіційних документах і протоколах відповідних установ.

Активісти руху «Хізмет», що активно співпрацюють з Українсько-турецьким культурним центром «Сяйво», особисто навідалися до інвалідів, хворих і літніх людей, які не мали змоги дістатися адміністрації самостійно.

В інтерв’ю журналістові з Інформаційної агенції «Джіхан» переселенка з окупованого Росією Криму Оксана Ч. висловила щиру подяку правовірним мусульманам, які перетворили Курбан-Байрам на день допомоги людям, що опинилися у скрутному становищі.

У КИЄВІ ПЕРЕБУВАЄ ЧИМАЛО БІЖЕНЦІВ

Ірина Улак, співробітниця Соціальної служби у справах молоді і сім’ї Подільського району при Київській міській державній адміністрації, яка долучилася до організації благодійної акції з вручення традиційних м’ясних пайків до свята Курбан-Байрам, сказала наступне: «Сьогодні на території нашої установи Українсько-турецький культурний центр «Сяйво» спільно з Міжнародною школою «Меридіан» організував благодійний захід. У Києві перебуває багато біженців, зокрема, з АРК, Донецька і Луганська. Ми передали всім нужденним подарунки від наших турецьких друзів, які святкують своє велике свято – Курбан-Байрам. Я хочу від чистого серця висловити подяку представникам турецького народу, що виявили бажання допомогти нашим громадянам».

Наталя Малак, що отримала подарунковий набір з нагоди святкування Курбан-Байраму, сказала таке: «Я – біженка з Луганська. Я вже більше року проживаю в Києві. Мені хочеться подякувати людям, які допомагали нам просто так, без усіляких поділів на біженців і місцевих».

МЕШКАНЦІ БУДИНКІВ ДЛЯ ЛІТНІХ І НУЖДЕННИХ ЛЮДЕЙ ТАКОЖ ОТРИМАЛИ ГОСТИНЦІ

Учасники руху «Хізмет» відвідали, зокрема, будинки для літніх і нужденних людей, де їм випала нагода поспілкуватися з ними особисто й отримати їхнє благословення. Станіслав Іванович, який до подій у східних регіонах України жив у достатку і любив відпочивати у Туреччині, звернувся до активістів руху з теплими словами: «Турецький народ завжди нам допомагає. Нехай у вашій країні ніколи не буде війни. Будьте щасливими, умиротвореними і здоровими. Ми любитимемо вас повік-віки».

Пенсіонерка Ганна Павлівна, яка волею долі опинилися у будинку для літніх і нужденних людей, підкреслила, що їй особливо приємно, що допомога надійшла саме у день її народження. Продемонструвавши турецьким педагогам, що навідалися до неї, світлини часів своєї молодості, а також фотографії своїх дітей та онуків, Ганна Павлівна попросила їх приходити частіше і без особливого приводу – навіть без гостинців. Зазначивши, що її діти часто відвідують батьківщину волонтерів, Ганна Павлівна розповіла про свою любов до турецького кіно, акцентуючи на тому, що їй дуже імпонує турецький національний характер. Наголошуючи на тому, що Господь – єдиний, пані Ганна висловила надію на те, що українсько-турецька дружба триватиме вічно.

Голова правління Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» Ґьокхан Демір повідомив про те, що у межах святкової співпраці бізнесменів з представниками мережі навчальних закладів «Меридіан» було підготовлено значну кількість м’ясних пайків, вручених більш ніж 2 тисячам 500-м родинам. Акцентуючи на позитивній оцінці діяльності центру з боку українських державних установ, Ґьокхан Демір зауважив, що абсолютно всі люди приймали допомогу з радістю і захопленням.