У Львівському національному університеті імені Івана Франка пройшла Міжнародна наукова конференція «Сучасні українсько-турецькі відносини: прискорення через чорноморський діалог»

11 грудня 2015 року в одному з найавторитетніших вищих навчальних закладів України ‒ Львівському національному університеті імені Івана Франка ‒ відбулася Міжнародна наукова конференція «Сучасні українсько-турецькі відносини: прискорення через чорноморський діалог», присвячена обговоренню актуальних проблем українсько-турецьких взаємин.

У заході, організаторами якого виступили названий університет і Українсько-турецький культурний центр «Сяйво», взяли участь відомі українські і турецькі дослідники.

Виголошуючи вітальну промову, ректор Львівського університету професор Володимир Мельник звернув особливу увагу на політичну ситуацію, що склалася в Україні сьогодні, і закцентував на важливості процесів, внаслідок яких різні країни світу змушені реорганізуватися.

Ректор зазначив, що, маючи добросусідські відносини з Туреччиною, Україна розвиває з нею і партнерські зв’язки на міждержавному рівні. Однак, на його глибоке переконання, представники освітньо-наукової сфери також мають докладати максимум зусиль для налагодження належного міжкультурного діалогу і тривалої плідної співпраці між двома державами.

Виступаючи перед учасниками заходу, голова правління Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» Ґьокхан Демір наголосив на тому, що Львівський університет завжди давав світові людей, які працювали задля забезпечення порозуміння між різними народами. Підкреслюючи, що українські і турецькі інтелектуали зібралися, аби детально обговорити глобальні проблеми, які стосуються всього людства, пан Демір зробив основний акцент на конфліктах у Чорноморському регіоні. Голова УТКЦ «Сяйво» висловив надію на те, що учасникам конференції вдасться обрати найкращий формат для подальшого розвитку українсько-турецьких відносин і врегулювати найзлободенніші для обох країн питання. На знак готовності до тривалих партнерських відносин голова правління УТКЦ «Сяйво» вручив ректорові Львівського університету В. Мельнику символічний подарунок ‒ сувенірний набір ручної роботи від турецьких майстрів.

До роботи конференції долучилися провідні інтелектуали України і Туреччини, а саме: професори історії Володимир Сергійчук (Україна) і Догу Ерґіль (Туреччина), доцент економіки Іхсан Чомак (Туреччина), перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Ігор Турянський (Україна), доцент правознавства Ґюнал Куршун (Туреччина), письменник Андрій Курков (Україна), генеральний секретар Платформи академічних досліджень Таркан Тектен (Туреччина), віце-президент Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд (Україна), а також доцент ЛНУ імені Івана Франка Ігор Зінько (Україна).

Учасники конференції дійшли висновку про те, що питання енергетики та створення зони вільної торгівлі, яка в майбутньому дозволить Україні й Туреччині розв’язати проблему енергоресурсів і створити сприятливі умови для покращення інвестиційного клімату та збільшення товарообігу між країнами, на сьогодні є найпріоритетнішими напрямками для поглиблення українсько-турецьких відносин.