З ініціативи Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» і за підтримки Міжнародного культурного центру «Сяйво» 10 грудня 2019 року у Колонній залі Київської міської державної адміністрації було організовано церемонію нагородження переможців міського конкурсу дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей».

Конкурс, що вже став традиційним, десятий рік поспіль проводиться «Родинним домом» та його партнерами у межах міжнародної акції «16 днів без насильства». Будучи частиною соціальної кампанії, захід являє собою не лише виставку продуктів дитячої творчості, а й, насамперед, гучне звернення до широкої громадськості із закликом звернути увагу на проблему насилля, що набуває дедалі загрозливіших і токсичніших форм.

Антинасильницька ініціатива провідних державних і громадських організацій України щороку набирає обертів, про що свідчить, зокрема, систематичне зростання кількості учасників конкурсу і надісланих робіт: так, цьогоріч свої твори із глибоким соціальним підтекстом надіслали 454 юних митця із різних закладів загальної середньої і спеціальної освіти нашої держави.

Міжнародний культурний центр «Сяйво», який цього року виступив головним партнером «Родинного дому» із влаштування названої акції, регулярно бере участь у злободенних соціальних проектах. Так, менеджер центру із зв’язків із громадськістю Серкан Огузхан долучився до святкової програми у КМДА, ставши одним із почесних гостей, з рук яких переможці художнього конкурсу отримали приємні подарунки.

Виставка дитячих малюнків супроводжувалася калейдоскопом яскравих подій на кшталт майстер-класів для юних художників, музичних номерів обдарованих дітей із «Superшколи», розіграшу призів у форматі лотереї тощо.

Маніфестом дійства стало вкрай актуальне на сьогоднішній день гасло «Я хочу жити у світі, вільному від будь-яких форм насильства. Я хочу жити у світі яскравих кольорів!». Варто зазначити, що цей заклик знайшов відображення у більшості витворів дитячого мистецтва, які, попри всю серйозність проблеми, дарували відчуття спокою, захищеності й упевненості у світлому майбутньому.