«Молодіжний Давос»: початок великої справи

За партнерської підтримки кафедри психології особистості та соціальних практик Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка Міжнародний культурний центр «Сяйво» організував 4-етапний інтелектуальний конкурс у межах науково-просвітницького форуму «Молодіжний Давос».

чора, 2 грудня 2019 року, у стінах центру пройшов І-й тур глобальних змагань за тематичним блоком «Соціально-екологічна проблематика». Спікери 3-х команд-учасниць намагалися з’ясувати, чи справді глобальне потепління є загрозою світового масштабу, або ж його слід сприймати як найбільший міф ХХІ-го століття.

Загальне керівництво науково-просвітницьким заходом здійснювали автори ідеї конкурсу кандидат пол. наук Я. Телешун і доцент кафедри психології особистості та соціальних практик Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка і голова Молодіжної платформи «Сяйва» І. Канюка.

Зорієнтувавши учасників щодо формату змагань та критеріїв оцінювання їхніх напрацювань, пан Ярослав представив високоповажних членів журі, якими стали експерти О. Каралоп (Київський національний університет культури і мистецтв), В. Ващенко (Київський національний торговельно-економічний університет) та В. Омельченко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

Виступ кожної команди передбачав презентацію обраної проблеми у світовому масштабі, аналіз її поточного стану на регіональному рівні, а також надання дієвих і практично втілюваних порад щодо її розв’язання. Презентації усіх команд викликали дуже доречні і подекуди неоднозначні запитання у конкурсантів-опонентів.

Першим у боротьбу за перемогу вступив делегат від Київського університету імені Бориса Грінченка із промовистою назвою «Божевільні активістки». Капітан суто жіночої команди М. Котлярова оригінально розпочала свою промову, пославшись на одну із заяв чинного американського президента Д. Трампа, який неодноразово виступав проти ствердження про реальність глобального потепління. Саме такий ефектний вступ дозволив пані Марії у нетривіальний спосіб пояснити аудиторії сутність цього явища, що являє собою не стільки підвищення температур, скільки аномальні коливання в їхніх показниках і співвідношеннях.

Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова представила команда «Екодіви» у складі капітана А. Сєранової та її колег Л. П’ятецької та В. Ярцевої. Голова «Екодів» пані Альона поставила питання ребром, розпочавши свою доповідь із епіграфу «Скоро міфом стане наше існування…». Друга команда-учасниця виявилася однією з найвинахідливіших і з погляду структури свого виступу, і з позиції запропонованих шляхів розв’язання проблеми глобального потепління: так, пані Альона переважно вибудовувала свій виступ на контрастах і антитезах, спростовуючи гучні заяви політиків і громадських діячів щодо неаргументованості побоювань з приводу аномального потепління.

Честь Київського університету імені Бориса Грінченка відстоювали студенти А. Гаценко, М. Андрусенко і Т. Романюк, які разом утворили команду «Подорожники». Пообіцявши виправдати свою обнадійливу назву, соціально свідома молодь теж вирішила відрізнитися від конкурентів із самого початку: змінивши вже звичний порядок виступів, «Подорожники» надали перше слово не капітану панові Михайлу, а своїй колезі Анастасії. Виступ пані Гаценко проходив під знаком «апокаліптичних» прогнозів учених у контексті глобального потепління. Анастасія доповнила аргументи колег і конкурентів про почастішання глобальних катастроф, посилення посухи, що становить величезну загрозу не лише для українців, а й для усіх людей світу, а також зробила особливий акцент на такому наслідкові неконтрольованого потепління, як зростання показників захворюваності на інфекційні хвороби влітку і, відповідно, підвищення рівня смертності у нашій державі.

Oтже, основною інтригою заходу залишається те, яка ж із команд стане переможницею І-го етапу інтелектуального конкурсу у межах «Молодіжного Давоса». А про це ми дізнаємося вже зовсім скоро – 9 грудня 2019 року. Слідкуйте за актуальними новинами на сайті www.syaivo.org.