13 листопада 2019 року в культурному центрі «Сяйво» пройшла IX-та Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційний простір. Українські реалії: у пошуках історичної правди». До організації заходу, що зібрав найзнаніших українських науковців, журналістів, дипломатів та фахівців із різних питань, долучилися Національна академія наук вищої освіти України, Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Всеукраїнська асоціація політичних наук, Конфедерація журналістських організацій України, Асоціація українських редакторів і названий центр.

Модерували міжнародну конференцію провідні експерти у своїх галузях – кандидат політичних наук, доцент кафедри телебачення та радіомовлення Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка В. І. Набруско і перший Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині, співзасновник «Сяйва» І. М. Турянський.

Розпочинаючи пленарне засідання, присвячене обговоренню таких гострих питань, як суспільна роль та місія журналіста, історична пропаганда і правда історії, історична правда як базис українського державотворення, висвітлення Голодомору-геноциду в Україні на сторінках масмедіа, дотримання і трансформація журналістських стандартів в умовах гібридної війни, забезпечення прав і свобод людини та суспільства у контексті військових конфліктів, катастроф і надзвичайних ситуацій тощо, пан Набруско закцентував, зокрема, на особливому внеску доктора політичних наук, професора і голови правління Всеукраїнської асоціації політичних наук В. М. Бебика та професора кафедри кіно- і телемистецтва Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Л. П. Мужука у відновлення історичної правди. Органічним доповненням промови В. І. Набруско став інформативний і дотепний виступ І. М. Турянського, який наголосив на нескінченності процесу пошуку історичної правди.До роботи конференції в онлайн-режимі приєднався і голова правління «Сяйва» професор В. І. Сергійчук, який наразі перебуває у діловому відрядженні у США. Пан Сергійчук звернувся до аудиторії із вітальним словом, а також розповів про мету й результати своєї подорожі в Америку, після чого поділився деякими зі своїх історичних спостережень і відкриттів. Насамкінець професор Сергійчук побажав усім учасникам зустрічі плідної роботи.

Науковий захід, що зібрав величезну кількість досвідчених спеціалістів із різних галузей науки, запам’ятався яскравими доповідями та новими проектами на злободенну тематику таких шанованих гостей, як доктора історичних наук, професора, голови Асоціації дослідників Голодоморів в Україні В. І. Марочка, доктора історичних наук, професора кафедри видавничої справи Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка В. І. Шпака, доктора історичних наук, професора, проректора з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету В. М. Лазуренка, доктора наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри видавничої справи та редагування КНУ імені Тараса Шевченка М. І. Женченко та кандидата філологічних наук, доцента кафедри видавничої справи та редагування названого університету Я. В. Приходи, а також виступом студента історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Я. І. Мельника.