Ми зближуємо Україну з усім світом!                                                                           ua  ingiliz bayragi

День турецької культури у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова

Dragomanovaaa kultur gunu 8aralık20178 грудня у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова пройшов уже традиційний День турецької культури. До участі у заході долучилися студенти, що вивчають турецьку мову, викладачі університету, а також гості, чия поява стала приємним сюрпризом для присутніх.

На презентацію турецької культури, організовану факультетом іноземної філології Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова спільно з Українсько-турецьким культурним центром «Сяйво», завітали такі поважні гості, як, перший Надзвичайний та Повноважний Посол України у Турецькій Республіці і співзасновник «Сяйва» Ігор Турянський, співробітник Інституту модернізації змісту освіти МОН України Галина Коломоєць, заступник ректора Європейського університету Олена Тимошенко, декан факультету політології та права Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова проф., док. істор. наук Богдан Андрусишин, директор київської школи № 139 Оксана Усенко, декан факультету іноземної філології Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова проф., док. філол. наук Алла Зернецька, заступник директора Міжнародної школи «Меридіан» Альона Тарасенко, а також викладачка турецької мови факультету іноземної філології Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова  Рукіє Ерсьозоглу.

Культурна програма розпочалася з вітальної промови пані Алли, після чого слово надали студентам, що вивчають турецьку мову, які, у свою чергу, презентували гостям відомості про Туреччину, подані у формі слайд-шоу. До уваги присутніх було представлено презентацію, стосовну спільних слів в українській і турецькій мовах. Гості заходу з інтересом прослухали поезії та пісні у виконанні учнів і студентів різних навчальних закладів України, зокрема, вірш «Тато», що приніс студентці магістратури кафедри тюркології Христині Захарченко перемогу у категорії «Вірш» в українському фіналі Міжнародного фестивалю мов та культур (IFLC). У межах культурної програми було проведено лотерею і здійснено відкриття тематичних стендів.

Відкриття стендів відбулося за участі почесних гостей заходу. На них презентувалися найсмачніші страви та солодощі турецької кухні. Окремі стенди було присвячено презентації турецького чаю, пахлави, «чиї кьофте» (букв. – «сирі котлети») та айрану. «Чиї кьофте» і пахлава викликали неабиякий ажіотаж. Окрім цього, українські гості із цікавістю ознайомилися з турецьким мистецтвом «ебру» (букв. – «малювання на воді») і каліграфією.