The International Cultural Center «Syaivo»                                                                            ua  ingiliz bayragi
02
Mar

14. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Ukrayna Etabı’na Uluslararası Meridyen Okul’unda start verildi

iflc-anaokul25 Şubat Perşembe günü Kiev çapında 15 anaokulu’ndan 100’den fazla öğrencinin katıldığı elemeler Meridyen Okulu’nda yapıldı. Yarışma şiir, şarkı, dans ve resim olmak üzere 4 kategoride yapıldı. Küçük yarışmacılar birbirinden güzel sahne performanslarıyla izleyenlere güzel dakikalar yaşattılar.

Önceden Türkçe Olimpiyatları adı altında onlaraca ülkede yapılan etkinlik, iki yıldır Düyanın Renkleri sloganıyla ‘’Dil ve Kültür Festivali’’ olarak dünyanın 170 ülkesinde tertip ediliyor. Her ülkenin kendi içerisinde yaptığı elemeler sonucunda finalistler belirleniyor. Bu sene 40 ülkede Gala Geceleri’nin yapıldığı Festivale 14 öğrencimiz 14 farklı ülkede Ukrayna’yı temsil ediyorlar.

Bu yıl Dil ve Kültür Festivali’ne Ukrayna çapında 100’den fazla eğitim kurumundan 1000’lerce öğrenci katılıyor. Dil ve Kültür Festivali’nin bu yılki Ukrayna etabının Gala Programı ise 18 Mart’ta Ukrayna Evi’nde, Festival Programı ise 22 Nisan’da yine Ukrayna Evi’nde yapılacak.