The International Cultural Center «Syaivo»                                                                            ua  ingiliz bayragi
27
Şub

Syaivo'da Gençlik Platformu Yuvarlak Masa Toplantısı Yapıldı

Gençlik Platformu-tanışma20 Şubat 2016 tarihinde Ukrayna-Türkiye Kültür Merkezi «Syaivo»nun Uluslararası Siyasal Bilimler Bölümleri Öğrencileri Birliği (Ukrayna) ile ortaklaşa düzenlediği «Beraber yaşama sanatı: medeniyetler ve şahsiyetler arası diyalog» konulu yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirildi.Sözü edilen etkinliğe (Kiev Millî Taras Şevçenko Üniversitesi, Ukrayna Millî İçişleri Akademisi, Ukrayna Devlet Başkanlığı’na bağlı Kamu Yönetim Akademisi ve Ukrayna Millî O. O. Bohomolets Tıp Üniversitesi gibi) Kiev’in önde gelen eğitim kurumlarının öğrencileri ile doktora öğrencileri, sivil kuruluşlar, basın ve yerel öz yönetim organlarının temsilcileri katıldı.

Adı yukarıda geçen yuvarlak masa toplantısı çerçevesinde hem devletimizdeki, hem de 21. yüzyıl dünyasındaki barışın sağlanması, günümüz insanlarının karşılaştığı küresel sorunlar ve gençlerin bu sorunların çözülmesindeki rolü gibi konular ele alındı. Toplantının ardından Türk Mutfağı'ndan çeşitli sunumların olduğu furşete geçildi.