The International Cultural Center «Syaivo»                                                                            ua  ingiliz bayragi
25
Oca

GENÇLİK PLATFORMU «SYAİVO»DA BULUŞTU

Genclik Platformu aralik2018Gençlik Platformu, 23 Aralık 2017 tarihinde Ukrayna-Türkiye Kültür Merkezi «Syaivo»da buluştu. Müzakere niteliğindeki etkinlik, «Syaivo»nun Başkanı Prof. Volodımır Serhiyçuk, Ukrayna’nın İlk Olağanüstü ve Tam Yetkili Ankara Büyükelçisi ve merkezin kurucularından biri olan İhor Turyanskıy, M. P. Dragomanov Milli Pedagoji Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Hukuk Fakültesi Dekanı Bohdan Anrusışın ve Ukrayna’nın tanınmış yazarı Andriy Kurkov gibi önemli misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.

Önde gelen konukların tebliğleriyle başlayan birinci oturumda Gençlik Platformu’nun çalışma prensipleri, güttüğü amaçlar, diğer kuruluşlarla ortaklaşa düzenleyebileceği etkinlikler ve kendisine mensup olan öğrenciler ile genç bilim adamlarının gelecekteki karyerine sağlanabilecek katkılar gibi hususlar üzerinde duruldu. Bu meselelerin ele alınmasının ardından Gençlik Platformu Başkanı Siyaset Bilimi Doktoru Oleksiy Yakubin ile yardımcısı olan Uluslararası Siyaset Bilimi Öğrencileri Başkanı Yaroslav Teleşun, misafirlere hitaben konuşma yaptılar.

Birinci oturumdan sonra etkinliğe katılanlar için Türk baklavası ile Türk çayı başta olmak üzere Türk mutfağına ait damak tatlarının ikram edildiği bir furşet düzenlendi. Furşetin ardından başlayan ikinci oturum kapsamında Gençlik Platformu’nun 2018 yılında bulunacağı faaliyetlerin görüşülmesinin yanı sıra genç liderler ile saygıdeğer misafirler arasındaki fikir alışverişi yapıldı. Aksakalların nasihatlerini alan gençler, üyesi olup temsil edeceği kuruluşun katılableceği etkinlikler ile çalışırken uygulayabileceği etkili metotlar konusunda bilgi sahibi oldular.